Co wyrożnia wannę dla niepełnosprawnych?

Co wyrożnia wannę dla niepełnosprawnych?

10 stycznia 2022 Wyłącz przez Baza

Podłączona na stałe wanna dla niepełnosprawnych lub dla osób starszych powinna być obowiązkowym elementem specjalnie wyposażonej łazienki. Daje ona wysoki stopień bezpieczeństwa i pozwala na samodzielność, co jest najważniejsze dla lokatora z ograniczoną sprawnością. Czy będzie to sprawdzona propozycja?

Jak działa wanna dla podopiecznych z niepełnosprawnościami?

Wanny z drzwiami to całkowicie inny rodzaj wanny od tego, z którym mamy do czynienia na co dzień. Gdybyśmy mieli oddać do użytku osobie z niepełnosprawnościami albo osobie starszej klasyczną, używaną przez nas wannę, najpewniej będzie to znacznie niebezpieczniejsze niż przeciętny prysznic, z niskim poziomem odpływu na antypoślizgowej terakocie. Sprawia, to, że pod prysznic da się radę wjechać na wózku sanitarnym lub inwalidzkim, a podopieczny może spodziewać się pełnego zabezpieczenia. Jednakże wanna dla niepełnosprawnych to dedykowane rozwiązanie, charakteryzujące się licznymi usprawnieniami i zapewnia wyższe bezpieczeństwo. Zamontuj odpowiednią wersję i zapewnij komuś bliskiemu jakość kąpieli.

Jak wybrać wannę dla niepełnosprawnych?

Na co zwrócić uwagę wybierając tę dedykowaną armaturę? Najważniejszy element wanny dla kogoś z deficytem ruchu to wysokość. Żeby ułatwić samodzielne wejście do wanny, musi lokować się na poziomie siedziska wózka. Zwykle wysokość będzie wahać się w przedziale 45 – 55 centymetrów. Najbardziej dopasowanym modelem pozostają przeważnie wanny z drzwiami. Ich forma sprawia, że gwarantują olbrzymi współczynnik komfortu i intymność. Dzięki drzwiom używanie wanny jest podobne do używania natrysku. W markowych wersjach poziom wejścia jest bardzo obniżony, przez co burty są dość wysoko. W takich warunkach da się wykonywać czynności higieniczne w pozycji siedzacej lub na stojąco. W ofercie wytwórców znajdziesz także wanny dla niepełnosprawnych, które wyróżniają się siedzeniami bez opcji zdemontowania. W takiej wannie nie można wykąpać się inaczej niż siedząc.